Võtan kokku Helsingi Velodroomil Eesti MV trekisõidus seenioritele. Trekil kehtib reegel, et kui on kuiv ja vihm ei sega, siis kihuta palju tahad aga täna oli teisiti. Kahel korral tuli võistlus katkestada tänu vihmale ja tuulele, mis on ratturi vaenlased. Ülekanne mida kasutasin oli 53/14 ja see kandis vilja. Päev oli küll pikk aga positiivne. Võistlused peetud ja tulemus - viiest alast viis võitu seenior 1 vanuseklassis. Konkurendid olid tugevad ja terava jalaga ning midagi lihtsaks mulle ei tehtud. Eriti tugevad on vanameistrid sen3. Ise olen järgmine aasta sen2 ja midagi lihtsat seal ees ei oota.

500m lendstardist - 31,82 keskmine kiirus 56,57km/h I koht ja uus isiklik mark. Kui pooled olid oma sõidu ära teinud, siis tehti esimene katkestus mis kestis 1,5h. Viraazi päris ülevalt suure hooga tulemine vajas paar korda ka katsetamist, et kas ikka pidamist on. Päris ausalt, väike hirm oli sees küll. Hea enesetunne ja power olid tänu pausile kadunud aga mis seal ikka.. Eks vähehaaval sai rullidel keritud ja sooja sees hoitud aga see pole enam see.
Väljaspool arvestust tegi 500m lendstardist kaasa ka üks Soome 55a seenior, kes paugutas ajaks 31,56. Mehel on plaan minna MM-ile ja igapäevaselt treenib seal trekil.

3km individuaalne jälitassõit - päeva kiireim aeg ja I koht. Aeg oli 4.08, 47 ühel sirgel ja pool viraazi osa oli nii kõva vastu tuul nagu oleks vastu seina sõitnud.

Sprint - sõita kaks ringi ja ajavõtt viimaselt 200m-lt. Aeg 14,28. Ka seda sõitu häiris vihmasadu, viimane sõit oli kergelt märjal trekil ja sõidud jäeti pooleli, et taas tund aega treki kuivamist oodata.

Scratch 6km oli peale vihma ja jalgu oli väga raske käima saada, üritasin kaks korda eest ära saada aga tugev tuul sirgel ja viraazis suretasid mu üritused. Keskmine kiirus 42,33.


Keirin - 6 ringi, 3,5 ringi auto taga (esmakordselt kasutati autot), loosiga sain esimese positsiooni ja auto taga oli suhteliselt ebamugav esimesena sõita. Koguaeg pidin vaatama, et väga tugevalt ei vajuta ja selga ei sõida. Lahendus positiivne ja nii see võistluspäev enda kasuks lahendatud sai.