Laupäevane hommik äratas ilusa päikesepaistega. Klassikaline pudru sisse ja Kolga mõisa poole teele. Järvevana teel nägin tiimikaaslase Kardo autot ja võtsin tuulde. Parkisime tiimiparklasse ja esimene väike pidulik ärevus hiilis naha vahele, kuna varem pole me Filtri sarjas nii organiseeritult osalenud. Tiimi telgi saime üles, aga inseneriajudest oli ilmselgelt puudu RedBike lippude vardasse ajamise suhtes. Kardo abikaasa Aigi pakkus isegi varianti hoida bännerit inimjõu abil üleval. Midagi me soperdasime, aga tuleviku nimel peame käima kiirkursuse kaasaegsete lipuvarraste kokkupanemises. Vanasti seoti lipud pajukaigaste külge. Õhus oli suure spordipeo lõhna!

Vaikselt kogunes telgi alla tiimiliikmeid kolme võistkonna jagu. Mart, Anti, Kopi, Nibali(Renar), Pjotr, Kardo, Summer, Ingvar, Madis, Sille, Tiina, Annika jt. Esimesel strateegia koosolekul arvas Mart, et täna mängime kõik kaardid Nibali peale ja teeme võidusõidul tööd Nibali nimel, kuna sõidu lõpp on ülesmäge. Vastuvaidlemist polnud ja ainuke, kellele võidupinged jäid, oli Nibali. Velopeted vaatasid kadedate pilkudega meie poole ja proovisid sotsiaalmeedias päev varem alustatud psühholoogilist sõda jätkata, aga nähes Nibali treenitud jalalihaseid muutus nende näoilmete kortsulisus elevandi tagumiku sarnaseks :)

Start antud! Esimese kurvi järel oli pulss 181 ja see oli näit mida ma polnud oma pulsikellas näinud isegi koormustestil. Hulluks tegi olukorra see, et grupp kihutas ikka eest ära ja tervisesportlasena jäin hetkeliselt üksi. Kordus eelmise aasta stsenaarium. Lasin tiimiautod mööda ja arvasin, et olen lõplikult üksi. Otsustasin pühenduda 2017 avaetapil treeningsõidule. Paari minuti vältel ilmus selja tagant umbes 30 meheline punt kellega sõlmisin vaimse koosluse 80km läbimiseks. Koheselt ka selgus, et töötahe grupis on umbes pooltel ja pooled ripuvad tuules. Esimeste põldude vahel u. 10 km kohal nägin tuttavaid värve. Nibali oli sarnaselt minuga grupist välja kukkunud ja tiimistrateegia pidid teised eespool ümber mängima. See tunne, et sa pole üksi ja sinuga on vähemalt üks tiimikaaslane tegi päeva ilusaks. Grupp oli tore ja tempo selline tavatrennilik sõidu nautimine, kus sai toredalt ka niisama jutuvadinat kaassõitjatega harrastada. Nibaliga hakkasime ikka mänguilu otsima ja tegin ettepaneku 7km enne lõppu tagatuules alamäes kiirendada ja koos grupist ees ära sõita, aga üllatuseks oli tuul keeranud vastu ja see jäigi ürituseks. Proovisin veel paar korda, aga keegi kaasa ei tulnud. Tervisesportlik eesmärk sai ikkagi enda jaoks täidetud. Tiimil läks üle ootuste hästi. Juubeldame Tiina võitu N30 klassis. Mart üldarvestuses seitsmes ja M30 kolmas, Kaido M30 kolmas (lühikesel). Sille kahjuks kukkus, aga usun, et armid teevad ta veel ilusamaks!

Täiuslik laupäev!

Kõmmari