Jõelähtme maratoniga on nii, et see on alati olnud mul üks lemmikuid maratone Eestis. Kunagi aastaid tagasi sõideti seda hooaja esimese sõiduna, mis oli korralik „laks“ arvestades, et treeningkilomeetreid õues olid väga minimaalsed. Viimased 3 aastat pole seda sõita saanud, kuna see oli alati samal ajal kui Vätternrundan. Kohe ka mõlemast kerge tutvustus.
Kuna sel aastal oli Jõelähtme ja Vätternrundan erinevatel kuupäevadel, siis mingit pikka arutelu polnud, et kas minna jne. Loomulikult minek.
Nüüd lähemalt:
Jõelähtme XXL MTB 92km 10.06.2017 start kell 11.00
Jõelähtme sõidu puhul, kui enesetunne hea siis ei tohi tagantpoolt startida, sest singlitel möödaminek on tülikas nii mööda soovijale kui ka mööda laskjale. Kuna oskused on erinevad, siis võib teatud kohtadel tekkida korralik tiksumine/matkamine. Minu puhul seekord läks ka nii, et eeldasin , et XXL sõitu ikka sõidavad kes maastikuga rohkem sinapeal aga nohh mis teha. Algus oli liiga venimine. See minu isiklik probleem ühesõnaga, et liiga tagant startisin ja pole sellist ülbiku geeni sees, et karjuda RADA jne jne. Ja ega siis nii kiire ka polnud. Selle jaoks olid eespool hullud.
Sain siis mingi aeg mööda ja hakkasin kiiremini sõitma aga kuna ilm oli soe siis panin toidu ja vee tarbimisega „puusse“ ehk liiga hilja hakkasin jooma. Jooma siis vett! Umbes 50km sõidetud ja tunnen , et ahh sa vana raibe- vasakujala ülemine reielihas hakkab kergelt krampi tõmbama. Minu jaoks totaalne uudistoode, sest rattasõiduga pole mul sellist pulli ennem olnud. Aga õnneks päev varem käisin RedBike butiigist läbi ja ostsin järgnevad tooted, mis selle sõidu võtmeks said: Sponseri soolane pähklibatoon, MDY ampull vedelmagneesiumit ja BORN geelid millele ei pea vett peale kaanima. Võtsin hoo maha, kergelt kerisin ja siis virutasin kohe terve soolase batooni, ampulli ja kaks geeli kerre. Paar lonksu vett peale.
Paar kilomeetrit singeldasin hästi kergelt ja ootasin huviga, et millega see pull nüüd lõppeb. Ega seal oligi 2 varianti, et kas taandub või on selleks korraks see meeldiv sõit üldse läbi. Aga läks hästi ja taandus. Edasi lasin sõidu lõpuni ja meeletuid pingutusi ette ei võtnud. Sõidu jooksul sai läbitud igasugu raskusastmega tõuse ja laskumisi, jägala joast läbimine jne. Ühe korra sai ka lisa keritud, kuna keegi naljamees oli suunanooltega huumorit teinud.
Lõpuks olin 5h ja 45 minutiga finishis. Kokkuvõttes jäin rahule, et ei pidanud maha tulema, tehnilisi probleeme polnud jne. Järgmisel aastal kindasti uuesti, kui kuupäevad sobivad.